تصاویر ایلیاتی

چهل حدیث درباره آخرالزمان و پیش بینی ائمه(ع) دربارۀ رخدادهای آن زمان

مذهبی تازه های خبری

 

چهل حدیث درباره آخرالزمان و پیش بینی ائمه(ع) دربارۀ رخدادهای آن زمان!

1. امیرالمؤمنین (علیه السلام): پشت ها سنگین شود و حوادث پیاپی واقع شود.


2. امیرالمؤمنین (علیه السلام) : او (حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هنگامی ظاهر می شود كه حقیقت ها كم اجر و دنباله روها از نابخردان پیروی كنند.


3. امیرالمؤمنین (علیه السلام): عرب ها دچار اختلاف شوند اشتیاق به ظهور افزون شود.


4. امیرالمؤمنین (علیه السلام): عفاف و خویشتن داری از جامعه رخت بربندد و شیطان بر همگان چیره شود.


5. امیرالمؤمنین (علیه السلام): زن ها فرمانروایی كنند، حوادث جانكاه و كمرشكنی روی می دهد.


6. امیرالمؤمنین (علیه السلام): شكافنده ها بشكافند و پیش بتازند ،تیز پروازان حمله كنند.


7. امیرالمؤمنین (علیه السلام): عراق را فتح كنند و هر نوع اختلافی را با خونریزی پاسخ دهند.


8. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): برای مردم روزگاری می رسد كه تنها همّ وغمّشان شكم آن ها و شرف آن ها تجمّلات زندگی و قبلۀ آن ها زن هایشان می گردد.


9. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): دین و آیین آن ها درهم ودینارشان می باشد، آن ها بدترین خلایق هستند برای آن ها نزد خدا ارج و مقامی نیست.


10. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): هنگامی كه روابط نامشروع شیوع پیدا می كند زلزله زیاد می شود.


11. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): هنگامی كه برای كارهای ناشایست تعاون و همكاری كنند و در احكام دین از یكدیگر دوری كنند.


12. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): انسان به پدر و مادرش جفا می كند ولی با دوستانش از راه وفا و صفا وارد می شود. 


13. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): هنگامی كه تكبّر و خودپرستی در اعماق دل ها نفوذ كرد آن طور كه سم ها در بدن ها نفوذ می كند.


14. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): گناهان علنی شوند و محرّمات الهی سبك شمرده شوند.


15. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): زمانی می آید كه مردم گرگ درنده می شوند، هر كس گرگ نباشد او را می خورند.


16. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): مردم به انجام منكرات تظاهر می كنند و اموال فراوان برای غنا و موسیقی خرج می شود.


17. امیرالمؤمنین (علیه السلام): كسی كه امر به معروف كند، خوار شود و كسی كه مرتكب گناه شود، مورد ستایش قرار گیرد.


18. امیرالمؤمنین (علیه السلام): هنگامی كه نیازها وگرفتاری ها فراوان شود مردم همدیگر را نشناسند.


19. امیرالمؤمنین (علیه السلام): انسان برای استمداد به نزد برادرش برود، او را در قیافه ای دیگر غیر آن چه بود می بیند.


20. امیرالمؤمنین (علیه السلام): هنگامی كه مردها با مردها در می آمیزند و زن ها با یكدیگر.


21. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): هنگامی كه امت من نماز را ضایع كنند و از شهوات پیروی كنند.


22. امیرالمؤمنین (علیه السلام): مرد را برای پوشیده نگه داشتن همسرش سرزنش می كنند.


23. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): مردها خود را شبیه زن ها و زن ها خود را شبیه مردها می كنند.


24. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): هنگامی كه زن ها جامه مردان را بپوشند و پوشش حیا از آن ها گرفته شود.


25. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): سپس زمانی می آید كه قاریان قرآن را می خوانند ولی از حلقومشان تجاوز نمی كند (عمل نمی شود).


26. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): قرآن را طبق خواسته های خود توجیه می كنند و آیین خدا را با آرای خود تفسیر و تحلیل می كنند.


27. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): ثروتمندان امت برای سیاحت به مكه می روند ومتوسطین آن ها برای تجارت و فقرا برای ریا و تظاهر (افراد خالص كم هستند).


28. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): قرآن با نی و لحن غنا خوانده می شود، بدون این كه به هنگام تلاوت با خوف و خشیت از پروردگار همراه باشد.


29. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): پس می بینی كه گوش دادن به قرآن برای مردم بسیار سنگین است و گوش دادن به صداهای باطل آسان و فرح بخش شده است.


30. امیرالمؤمنین (علیه السلام): آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته می شود ، مردم عبور می كنند و كسی جرأت نمی كند از آن جلوگیری كند.


31. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): (در آخرالزمان یعنی نزدیكی ظهور) زمین لرزه بسیار می شود.


32. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): انتظار می رودكه حتی یك قفیزگندم و یك درهم پول به مردم عراق نرسد.


33. امام صادق (علیه السلام): رودخانه ها خشك می شود و قحطی و گرانی پیش می آید.


34. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): سه پرچم در یك سال و یك ماه و یك روز خروج می كنند (1ـ سفیانی 2ـ خراسانی 3ـ یمانی )


35. امام صادق (علیه السلام): مردی از اولاد عمویم زید در یمن خروج می كند.


36. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): یمانی از شیعیان امیرالمؤمنین (علیه السلام) است خروج یمانی و سفیانی مانند دو اسب مسابقه هم زمان به دنبال یكدیگر است.


37. امام صادق (علیه السلام): در آن میان پرچم های هدایت از خراسان بیرون آمده با شتابی هر چه تمام تر منازل را طی كرده و پیش می تازند و تعدادی از یاران حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در میان آن ها خواهند بود.


38. امام صادق (علیه السلام): هنگامی كه پرچم های سیاه از خراسان به راه افتاد به سویش بشتابید ولو با سینه خیز رفتن از روی برف ها باشد.


39. امام صادق (علیه السلام): آگاه باشید كه آن ها (سپاه خراسانی) یاران حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستند و زمینۀ سلطنت جهانی او را فراهم می سازند.


40. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): اگر سفیانی را ببینی او را پلید ترین می یابی.


(( اللهم عجل لولیک الفرج ))


ارسالی توسط آقای علی کیانی 

برچسب ها مردم آخرزمان

دانلود زیارت عاشورا صوتی از 12 مداح مشهور

مذهبی

 

دانلود زیارت عاشورا صوتی از 12 مداح مشهور

متن زیارت عاشورا به صورت PDF همراه ترجمه

 

حضرت امام صادق(ع) فرموده اند: هرکس بوسيله خواندن زيارت عاشورا ، جدم حسين(ع) را زيارت کند " چه از راه دور يا نزديک"  به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد.. این مجموعه از 122 مداح اهل بیت برای شما گلچین شده است و شامل 12 فایل صوتی mp33 می باشد. امیدواریم با دانلود زیارت عاشورا و خواندن این دعای پر فضیلت ما را نیز در ثواب خود شریک بدانید.

ترویج بی حیایی وبی حجابی زنان بادوچرخه+عکس

تصاویر مذهبی

 دوچرخه سواری بانوان چند وقتی است که بشدت از سوی برخی روشنفکران سیاسی زن در سطح کشور مطرح می شود که با حمایت و تشویق سعی می کنند زنان ایرانی را به دوچرخه سواری سوق دهند و مدعی هستند که این یک ورزش است چرا باید حقوق زنان پایمال شود؟! و زنان از این امر مهم که تناسب وزنی هم به آنها می دهد نهی شود؟ و مسائل دیگری که این روزها از گوشه و کنار کشور می شنویم.

اما در چند ماهه گذشته گویا در سایه غفلت و بی توجهی مسئولین فرهنگی و انتظامی زنان و دختران دوچرخه سوار که فقط در محیط های مخصوص بانوان مشغول دوچرخه سواری بوده اند جرات پیدا کرده و به سطح شهر و بوستان ها و پارک ها آمده اند و با اوضاع بسیار اسف بار و با تشویق زنان سیاسی روشنفکر مشغول دوچرهع سواری در سطح شهر ها هستند و فرهنگ ایرانی و اسلامی را زیر چرخ های دوچرخه هایشان له و آسفالت می کنند.

در برخی از مکان ها آن قدر اوضاع اسف بار است که دختران همراه با پسران بر دوچرخه های دو نفره می نشینند و رکاب می زنند.و در موارد دیگر بخصوص در پارکها و بوستان های بزرگ با پسران مسابقه های دوچرخه سواری می گذارند!
بر اساس گزارش ها و مشاهدات از شهر تهران زنان و دختران بصورت آزادانه بر خلاف شرع اسلام و عرف جامعه در خیابان های اصلی هم دوچرخه سواری می کنند .
امام صادق(علیه السلام) از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) نقل می کنند: که حضرت از سوار شدن زنان بر زین نهی کرده اند. (۱)

در ادامه می فرمایند: زین مرکب نفرین شده ای برای زنان است. (۲)

این دو روایت، بانوان را از نشستن بر زین و سوارکاری نهی می کند و شدت نهی در روایات دوم به حدی است که مرتکب این عمل موردنفرین امام صادق (علیه السلام) قرار گرفته است. امام صادق (علیه السلام) در ضمن روایت دیگری که علائم آخر الزمان را بیان می کنند، چنین فرمودند: « ( در آن زمان) زنان بر زین ها سوار می شوند» . (۳)

امیرمؤمنان علی (علیه السلام) در حدیثی با اشاره به این نهی، می فرمایند: « زنان خود را، بر زینها سوار نکنید، که این کار باعث تحریک و تهییج شدن آنان به سمت فساد و گناه می شود. » (۴)

بنابراین در روایات رسیده از ائمه معصومین (علیهم السلام) از سوارکاری زنان به این دلیل که باعث تحریک هیجان و مسائل غریزی و جنسی آنان و کشیده شدن به سمت فساد و گناه می شود، به شدت نهی می کند.
حال اگر پرسیده شود که ارتباط این روایات با مسئله دوچرخه سواری بانوان چیست؟ در پاسخ باید گفت، با توجه به تعابیری که در روایات آمده یعنی زین و نشستن بر زین، ودر نظر گرفتن این نکته که در اینجا سوارکاری و نشستن بر اسب و امثال آن خصوصیتی ندارد،بلکه نهی متوجه نشستن بر هر زینی است؛ چه زین اسب و چه زین حیوانات دیگر باشد و یا اینکه زین دوچرخه،موتور سیکلت و وسایل نقلیه مانند آن باشد.
 

اگر مروری تاریخی هم به این قضیه داشته باشیم، متوجه می شویم که سیره و روش مسلمانان در صدر اسلام و تا مدت ها پس از آن چنین بوده است که در مسافرت ها و جابجایی ها، خانم ها بر کجاوه سوار می شدند و بر زین حیوانات سوار نمی شدند.

بنابراین اسلام و آموزه های ارزشمند آن، عفت و حیا را بر زن می پسندد و یکی از اموری که آمادگی برای بی عفتی و بی حیایی زن می شود، دوچرخه سواری دختران است.

علاوه بر پیامدهای فردی دوچرخه سواری دختران؛ نباید از پیامدهای زیانبار آن در عرصه اجتماع و تهدید امنیت اخلاقی و عفت عمومی جامعه هم غافل ماند. این رفتار بخصوص از سوی دختران نوجوان و جوان در پارک ها و کوچه و خیابان ها با توجه به حالت نشستن بر روی دوچرخه و نوع پوششان، غالبا موجب تحریک نوجوانان و جوانانی می شود.

بر اساس آموزه های اسلامی در برنامه ریزی های تربیتی، آموزشی، اوقات فراغت، سرگرمی، تفریح و ورزش دختران و فرزندانمان ، شایسته است متناسب با فرهنگ دینی خودمان عمل بکنیم و از الگو پذیری و آموزه های اشتباه و آسیب زای، بر اساس فرهنگ تحمیلی بیگانگان دوری کنیم. (۵)

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 صفحه بعد

درباره ما

حقیقت نگاری

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پيوندها

تصاويرموضوعی

شبکه های اجتماعی

اطلاعات سايت

 

پایگاه تحلیلی خبری لرپرس

زاگرس نشینان